Kontakt :  +48 730 064 087  Pn-Pt 8.00 - 18.00

Kształtki wieńcowe – stropowe

STW

STWSzalunek Tracony Wieńca

STC

STC – Szalunek Tracony Ceowy

STN

STN Szalunek Tracony Nadproża

STM

STMSzalunek Tracony wieńca Murłaty.

STS

STSSzalunek Tracony ściany Szczytowej.

KANTOP

KANTOP – Szalunek zewnętrzny wieńca („obstawka”).

Czym są kształtki wieńcowe?

System RINGFORM to gotowe kształtki stropowe, które zastępują tradycyjne szalowanie w budynkach. W odróżnieniu od typowych ceramicznych lub betonowych kształtek wieńcowych nasz system zawiera produkty, dzięki którym mogą Państwo zaszalować każdy wieniec w budynku nawet bez doświadczenia budowlanego.

Pierwszą rzeczą przemawiającą za kształtkami wieńcowymi Nastula Building Solutions to dowolność wymiarów – posiadamy typowe kształtki wieńcowe w magazynie ale jesteśmy w stanie wykonać każdy wymiar szalunku dla wieńców nietypowych jak np. wystający wieniec ( ze wspornikiem ).

Drugą sprawą jest to, że nasze szalunki tracone są lekkie porównując do betonowych kształtek wieńcowych. Dzięki temu transport nie jest utrudniony i nasze kształtki wieńcowe układa się dużo swobodniej na budowie.

Trzecią powodem jest szybkość w układaniu. Nasza kształtka wieńcowa ma standardowa długość 1,25 m co sprawia, że jeden szalunek zastępuje nam 5 kształtek wieńcowych. Wykonujemy 5x mniej pracy przy układaniu.

Warto zaznaczyć, że nasze kształtki wieńcowe nie mają dna, co daję nam swobodę przy łączeniu zbrojenia ze ściany kolankowej do wieńca. Takiej rzeczy nie wykonamy przy pomocy betonowych kształtek wieńcowych.

Naturalna zaletą naszych kształtek wieńcowych jest łatwość obróbki na budowie. Jeżeli będziemy potrzebowali dociąć na końcu ściany szalunek wystarczy wziąć do ręki szlifierkę i odciąć kawałek płyty. Prościej się nie da.

Nowością jest szalunek tracony ściany szczytowej. Wykonywany na wymiar ściany szczytowej szalunek wieńca niweluje nam problem z uciążliwym wieńcem w niewygodnym miejscu dla budowlańców.

Sprawdź jak wygląda nasza przykładowa kształtka wieńcowa. Cena dostępna jest na zapytanie. Cena kształtki wieńcowej dobierana jest indywidualnie do zapytania. Dlatego jeśli nie odnajdują Państwo w naszej ofercie poszukiwanego produktu, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi specjaliści wyjaśnią czym powinna charakteryzować się profesjonalna kształtka wieńcowa. U nas znajdziecie Państwo najwyższej jakości produkty i rzetelną obsługę.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dostępność różnego rodzaju materiałów budowlanych nie jest dziś żadnym problemem. Branża, w której mamy okazję pracować na co dzień, nie tylko kształtek wieńcowych, stale się rozwija. Dlatego tym bardziej przywiązujemy wagę do tego, aby zaoferować naszym klientom dokładnie to, czego oczekują. Bardzo ważne jest dla nas innowacyjne podejście do tematu, które pozwala nam stale się rozwijać i udoskonalać produkcję.

Do kogo skierowana jest nasza oferta?

– Zarówno do dużych firm wykonawczych, jak i do klientów indywidualnych z terenu Polski i całej Europy, którzy poszukują dobrej jakości materiałów.

– Do tych, którym zależy na usłudze kompleksowej. Oferujemy nie tylko produkcję zamówionych elementów, ale także doradztwo i transport zakupionych artykułów.

– Do wszystkich osób, które oprócz standardowych wymiarów kształtek, potrzebują też kształtki wieńcowe w nietypowych rozmiarach. Jesteśmy w stanie wykonać produkty na indywidualne zamówienie.

– Do klientów, którym zależy na łatwiejszym układaniu szalunków, ponieważ są one znacznie lżejsze od kształtek wieńcowych betonowych.

– Do firm i klientów indywidualnych ceniących krótki czas realizacji. Nasze kształtki stropowe układa się szybko i sprawnie ze względu na ich duże wymiary.

– Do osób, które chciałyby, aby zarówno kształtka wieńcowa u, jak i wszystkie inne, były łatwiejsze w obróbce już po przewiezieniu ich na plac budowy. W przypadku klasycznych produktów nie jest to tak oczywiste.

– Nasza oferta zadowoli na pewno osoby, dla których ważne są nowatorskie, gotowe rozwiązania.

Jeśli zatem, któryś z powyższych punktów opisuje dokładnie Państwa oczekiwania względem produktu, jakim jest kształtka wieńcowa, zapraszamy serdecznie do kontaktu z firmą Nastula. Wierzymy, że jesteśmy w stanie sprostać Państwa wymaganiom, dysponując wiedzą i doświadczeniem na rynku budowlanym.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą szalunków traconych wieńca i nadproży, jak i dokładną ich specyfikacją. Jeśli chodzi o wszystkie kształtki wieńcowe, cena tego typu produktów uzależniona jest od konkretnego zamówienia, dlatego najlepiej skontaktować się z pracownikiem naszej firmy, który odpowie na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu.

RINGFORM
System RINGFORM to oszczędność czasu i pieniędzy na budowie.
kształtka wieńcowa na budowie

Więcej o kształtkach wieńcowych i stropowych

Nasze kształtki wieńcowe produkujemy po to, aby znacznie ułatwić i przyspieszyć prace, a tym samym wyeliminować wiele uciążliwych czynności związanych z deskowaniem. W dostępnej ofercie można znaleźć takie elementy jak Szalunek Tracony Wieńca, Szalunek Tracony Nadproża, Szalunek Tracony wieńca pod Murłatę, Szalunek Tracony ściany Szczytowej oraz Szalunek zewnętrzny wieńca – Kantop. Wszystkie kształtki wieńcowe proponujemy w wymiarach standardowych, ale na życzenie możemy wykonać każdy rozmiar, aby odpowiadał na potrzeby konkretnego projektu.

Szalunek Tracony Wieńca to specjalna kształtka wieńcowa pozwalająca na błyskawiczne wykonanie wieńców w budynkach. W wersji Thermo posiada ocieplenie kilkukrotnie zwiększające izolacyjność termiczną wieńca.

Szalunek Tracony Nadproża to kształtka wieńcowa U zastępująca klasyczną żelbetową belkę, wstawiana nad otwór drzwiowy lub okienny. Połączenie jej z innymi elementami tworzy szalunek do sprawnego i bezproblemowego wykonania nadproża i wieńca wewnętrznej ściany.

Dostępne u nas kształtki stropowe to elementy wykorzystywane zarówno w budownictwie publicznym, jak i prywatnym czy mieszkaniowym. Do ich największych zalet należą: atrakcyjna cena, duża wytrzymałość oraz niewielka waga. Kształtki stropowe eliminują konieczność uciążliwego szalowania za pomocą desek.

Jeżeli chodzi o kształtki wieńcowe cena utrzymywana jest na bardzo korzystnym dla klientów poziomie i różni się w zależności od zamówienia. W celu ustalenia szczegółów i uzyskania dokładniejszych informacji na temat pełnej oferty – prosimy o kontakt.

Dobrze wykorzystana kształtka wieńcowa zwiększa bezpieczeństwo przebywających na budowie osób wykonujących montaż. Jej stosowanie obniża przy okazji koszty całego przedsięwzięcia, a szeroka gama produktów pozwala na bezproblemowe znalezienie rozwiązania najlepiej wpisującego się w założenia projektu. W kwestii takiej jak kształtki wieńcowe cena odgrywa ważną rolę przy wybieraniu tego rodzaju elementów w miejsce betonowych czy ceramicznych odpowiedników. Korzystanie z nich wiąże się także z ograniczeniem produkcji odpadów podczas wykonywania prac budowlanych, co bezpośrednio przekłada się na korzyści dla środowiska naturalnego.

Niezależnie od tego, czy wybranym produktem jest kształtka wieńcowa U, czy jakikolwiek inny element, zawsze gwarantujemy najwyższą jakość wykonania i zgodność z aktualnie obowiązującymi normami europejskimi. Nasze prefabrykaty rozwiązują wiele problemów, które występowały w przeszłości przy wykonywaniu wieńca. Wpływają również na estetykę całej konstrukcji.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną na naszej stronie. Służymy także kompleksowym doradztwem w zakresie wyboru najlepszego rozwiązania i wspieramy naszych klientów na każdym etapie współpracy. Słuchamy wszystkich uwag i dostosowujemy ofertę do zmieniających się oczekiwań.