Kontakt :  +48 730 064 087  Pn-Pt 8.00 - 18.00

Szalunek Tracony Wieńca pod Murłatę

Szalunek tracony XPS

Długość standardowa elementu: 1,25 m

RINGFORM

STM

STM czyli szalunek tracony wieńca pod murłatę. Proste rozwiązanie sprawia, że czas szalowania wieńca trwa tyle co ułożenie STW jeden koło drugiego. Bez zbędnych dodatkowych prac na budowie.   Zbrojenie ściany kolankowej nie przeszkadza w układaniu STM, ponieważ przechodzi ono pomiędzy profilami stalowymi.
Z racji występowania mostka termicznego w tym miejscu budynku zalecane jest stosowanie STM Thermo z ociepleniem XPS.
Płyty łączone są stalowym profilem, który zapewnia sztywność STM, a także stanowi dystans dla dolnego zbrojenia wieńca.
Na zamówienie wykonujemy kompletny szalunek dla pionowego wieńca ściany kolnakowej.

ELEMENTY STM

Płyta wiórowo-cementowa gr. 12mm
              

    Niepalna             Odporna na warunki atmosferyczne

                              Profil stalowy o grubości 2mm                                                                                                                                              

Wymiarowanie STM

STM Thermo

szalunek tracony cena i wymiary

Polecamy Szalunki Tracone z XPS

Szalunek tracony jest bardzo pomocny podczas budowy domu. Coraz więcej osób przekonuje się do tej technologii, która pozwala sprawnie i szybko nadać kształt betonowej mieszance tworzącej ważne elementy konstrukcyjne. Co ważne, złożone elementy nie są rozbierane po skończonych pracach murarskich, a po prostu stają się częścią całego budynku.

Dlaczego warto korzystać z takiego rozwiązania?

– Używając szalunku traconego, oszczędza się dużo czasu. Po pierwsze na samym szalowaniu, ponieważ ułożenie dużych elementów jest bardzo szybkie, a po drugie dlatego, że takiego szalunku nie trzeba później rozbierać.

– Szalunek montuje się bardzo prosto, dlatego nie potrzeba dużych umiejętności, aby wykonać tego typu czynności samodzielnie.

– Szalunek tracony xps stanowi również dodatkowe ocieplenie budynku i eliminuje tak zwane mostki termiczne, które są przyczyną zawilgoceń ścian zewnętrznych i spadku właściwości cieplnych przegrody.

– Zastosowany materiał sprawia, że całość jest niepalna oraz odporna na warunki atmosferyczne.

– W firmie Nastula można zamówić gotowy szalunek składający się z dopasowanych do siebie elementów, które wystarczy po prostu zamontować na miejscu budowy. Jesteśmy w stanie przygotować kompletny projekt, który będzie idealnie dopasowany do Państwa potrzeb.

Szalunek tracony wieńca pod murłatę doceniło już wiele osób. Jeśli zatem również Państwu zależy na czasie i ułatwieniu sobie niektórych czynności, to warto skorzystać z oferty firmy Nastula. Dołożymy wszelkich starań, by zamówiony przez Państwa produkt spełniał nawet te najbardziej wygórowane wymagania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie. Dla Państwa wygody udostępniliśmy również tabelkę, gdzie można znaleźć dokładne wymiary oferowanych przez nas szalunków. Jeśli natomiast Państwa projekt wymaga zastosowania niestandardowych rozmiarów, które nie są widoczne w poniższym zestawieniu, to prosimy o kontakt z pracownikiem naszej firmy. Jesteśmy pewni, że będziemy mogli Państwu pomóc.

Dostępny w firmie Nastula szalunek tracony XPS charakteryzuje się znakomitymi właściwościami izolacyjnymi, dlatego jest tak chętnie wykorzystywany w budownictwie mieszkalnym i jednorodzinnym. STM, czyli szalunek tracony wieńca pod murłatę to rozwiązanie wymyślone specjalnie pod konstrukcję dachu wykonywanego tradycyjnie lub z wiązarów dachowych. Murłata przeważnie posiada kwadratowy przekrój o określonych wymiarach. Nasze elementy są dokładnie dopasowane do standardowych rozmiarów, jednak w przypadku zastosowania innego rodzaju belki, jesteśmy w stanie wykonać szalunek tracony XPS zgodnie ze wskazaną przez klienta specyfikacją.

Szalunki tracone są coraz powszechniejszym rozwiązaniem stosowanym w budownictwie, nie tylko dzięki znakomitym właściwościom elementów czy prostemu montażowi, ale także ze względu na koszty. Jeżeli chodzi o szalunek tracony cena produktu jest bardzo atrakcyjna, co pozwala uzyskać znaczne oszczędności podczas prac budowlanych. Odpada także potrzeba stosowania typowego deskowania wieńca, co jest zajęciem niezwykle czasochłonnym.

Elementy kompletnego systemu szalunkowego oferowane w firmie Nastula mogą być wykorzystane przez każdego, ponieważ ich stosowanie nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Do tego dochodzą takie korzyści jak większa estetyka konstrukcji czy zredukowanie powstawania odpadów budowlanych. Niebagatelne znaczenie ma także fakt, że ocieplenie XPS pomaga wyeliminować mostki termiczne, co w przyszłości przełoży się na niższe wydatki na ogrzewanie domu czy mieszkania. Jeżeli porównamy tradycyjne metody i nowoczesny szalunek tracony cena zawsze okaże się niższa w przypadku tego drugiego rozwiązania. Ponadto jest on bardzo wytrzymały i produkowany zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w przypadku jakichkolwiek pytań na temat możliwości zastosowania, właściwości czy rozmiarów szalunku traconego XPS. Nasi fachowcy udzielą szczegółowych informacji i pomogą wybrać optymalne rozwiązanie.