Kontakt :  +48 730 064 087  Pn-Pt 8.00 - 18.00

Szalunek Tracony Wieńca

Długość standardowa elementu: 1,25 m

RINGFORM

Szalunek Tracony Wieńca

STW czyli szalunek tracony wieńca służy do szybkiego wykonania wieńców żelbetowych w budynkach.
STW Thermo to szalunek z ociepleniem XPS o gr. 4cm. Możemy wykonać ocieplenie z EPS.
Stopka, na której opiera się belka stropowa pozwala na prawidłowe otulenie betonem belki.
Płyty łączone są stalowym profilem stalowym, który zapewnia sztywność STW, a także stanowi dystans dla dolnego zbrojenia wieńca.

Z czego składa się Szalunek Tracony Wieńca?

Płyta wiórowo-cementowa gr. 12mm
              

    Niepalna             Odporna na warunki atmosferyczne

                              Profil stalowy o grubości 2mm                                                                                                                                              

Co to jest szalunek tracony wieńca?

Po co go stosować?

Żeby bardziej przybliżyć pojęcie szalunku traconego wieńca należy zdefiniować sobie jego znaczenie. W skrócie, szalunek wieńca to materiał budowlany, który stanowi deskowanie elementu konstrukcyjnego, a po zabetonowaniu zostaje w konstrukcji.

Może on pełnić różne zastosowania: konstrukcyjne, konstrukcyjno-izolacyjne lub izolacyjne. Szalunki wieńca w systemie RINGFORM są kompletnym rozwiązaniem dla szalowania nadproży i wieńców w budownictwie mieszkaniowym. Szalowanie wieńców jest nierozłączną czynnością wykonywaną na budowie. Wieńce żelbetowe mają za zadanie „spiąć” strop oraz przenieść siły wewnętrzne na ściany budynku.

 

Dlaczego warto nam zaufać?

– nasze szalunki tracone wieńca może zmontować każdy i nie potrzeba wykfalifikowanych pracowników.

– z racji używania dużej ilości tych samych materiałów do produkcji mamy wynegocjowane lepsze ceny surowców, co sprawia, że kształtki wieńcowe są tanie.

– w naszym zakładzie pracuje więcej maszyn niż pracowników co sprawia, że nasze kształtki wieńcowe robimy szybko i tanio.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi szalunkami traconymi wieńca. Poniżej można znaleźć wszystkie informacje dotyczące tego produktu. W celu zapewnienia naszym klientom kompleksowej obsługi. Prezentujemy także skróconą instrukcję montażu szalunków wieńca.

Tradycyjny szalunek to konstrukcja, którą wznosi się jednorazowo, choć może być też systemowo wykorzystywana do wielokrotnego użytkowania. Stosowana do wznoszenia konstrukcji betonowych (żelbetowych). Na szczególną uwagę zasługuje prezentowany tu szalunek tracony wieńca.

To doskonale przygotowany prefabrykat, dzięki któremu można uprościć, a przede wszystkim przyspieszyć tworzenie wieńca. Wielką zaletą jest fakt, że to korzystna cenowo metoda na sprawne oszalowanie wieńca. Wykonanie takiego montażu szalunku traconego przebiega szybciej od tworzenia standardowego szalunku montowanego z drewna, szczególnie że tradycyjny sposób wymaga późniejszego zdemontowania już po zabetonowaniu. Szalunek tracony zapewnia uzyskanie powierzchni wieńca, która nie wymaga podkuwania, co oznacza mniejsze koszty, nie trzeba zatrudniać ludzi i kupować (lub wypożyczać) dodatkowego sprzętu. Dzięki zastosowaniu szalunku traconego, możliwe jest wykonanie wielu monolitycznych elementów. Można wymienić wieniec na poziomie stropu i na ścianie kolankowej, nadporoża i tym podobne.

Opisywany szalunek wieńca jest bardzo solidny, wykonany z płyty wiórowo-cementowej, co sprawia, że jest on w pełni odporny na różne, negatywne warunki atmosferyczne, na pleśń, grzyby czy korniki. Można go zamontować w murach z każdego typu cegły, ale też sprawdza się na powierzchniach innego rodzaju, jak betonowe. Taką pracę szybko i sprawnie się wykonuje, wszystko odbywa się poprzez przewiercenie i przymocowanie kotwami lub wkrętami. Nie ma problemu z jego montażem i to na każdej kondygnacji oraz wysokości, nie trzeba do tego używać rusztowania, nie istnieje więc dodatkowy koszt podczas wykonywania takiego zadania. Taki szalunek ma same zalety, jest wygodny, bezpieczny, sprawnie się go montuje, więc praca przebiega bez zakłóceń. Wszystko to odbywa się bez podkuwania i późniejszego demontażu, co stanowi gwarancję wysokiej jakości wykonania konstrukcji.

MONTAŻ

Krok 1

Kładziemy STW na mur.

Montaż szalunku traconego
Mocowanie szalunku traconego wieńca

Krok 2

Mocujemy szalunek do muru za pomocą łącznika „T”.

nowe stw thermo

Dobierz szalunek na przykładach

Masz jakieś pytanie?

Skontaktuj się z Działem Technicznym

Więcej informacji o szalunku traconym wieńca

Nowoczesne metody oszalowania wieńca wypierają takie sposoby jak deskowanie, ponieważ posiadają właściwie same zalety, począwszy od niższej ceny, przez zwiększenie bezpieczeństwa osób wykonujących prace, aż po skrócenie czasu, który trzeba poświęcić na tę czynność. Szalunek tracony wieńca to prefabrykowany element do szybkiego i łatwego montażu w każdych warunkach, nawet przez osoby nie posiadające fachowego doświadczenia.

Jeżeli chodzi o szalunek tracony producent powinien zadbać o to, aby był on wykonany z najlepszych materiałów i spełniał swoje zadanie. Nasze elementy produkowane są zgodnie z surowymi standardami przy wprowadzonym skutecznym systemie monitorowania procesu produkcji. Dzięki temu dostarczamy klientom kształtki odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Tworzymy szalunki tracone o rozmiarach standardowych, ale na specjalne zamówienie możemy również stworzyć elementy według indywidualnego projektu. Dzięki doświadczeniu w ich produkcji i licznym kontaktom w branży, jesteśmy w stanie w krótkim czasie zrealizować zlecenie w bardzo atrakcyjnych cenach.

Zatrudnieni pracownicy odbyli liczne szkolenia podnoszące ich poziom umiejętności, wyróżniają się także długoletnim stażem, dzięki czemu mogą skutecznie doradzać zarówno klientom indywidualnym przy budowie domów jednorodzinnych, jak i podczas obsługiwania dużych przedsiębiorstw czy zamówień publicznych. Dobrze dobrany szalunek tracony ma niebagatelny wpływ na jakość wykonania całej konstrukcji, dlatego tak istotny staje się odpowiednio wykwalifikowany personel wspierający klienta.

Po zakończeniu budowy szalunki tracone nie są demontowane i stają się dodatkową izolacją termiczną. Ich używanie wpływa ponadto na stworzenie ekologicznych warunków pracy, ponieważ redukuje powstawanie odpadów budowlanych. W całym procesie wykorzystuje się także mniej maszyn i urządzeń mechanicznych. Przekłada się to bezpośrednio na korzyści dla środowiska naturalnego, oszczędności związane ze sprzątaniem terenu czy wykorzystaniem energii elektrycznej. Szalunek tracony wieńca nie musi być także docinany na odpowiednią wysokość, ponieważ rozmiary elementów można dopasować do danego projektu.

Jeżeli chodzi o szalunek tracony producent powinien zadbać nie tylko o wysoką jakość oferowanych elementów, ale także o ich łatwy montaż oraz szybki transport. Nasze kształtki odpowiadają na wzrastające zapotrzebowanie rynku na materiały budowlane zapewniające konstrukcji jednocześnie estetyczne wykończenie i gładką powierzchnię. Zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty dostępnej na stronie. Czekamy także na Państwa uwagi i propozycje, pragniemy aby dostępny w asortymencie szalunek wieńca spełniał wszystkie oczekiwania.